Przejdź do treści

O mnie

Parę słów o mnie... Programista z wyboru, wykształcenia i zainteresowań.

Nazywam się Jakub Pietraszak, w sieci możesz znaleźć mnie pod pseudonimem "Pietrak". Jestem młodym webdesignerem i webdeveloperem freelancerem z dyplomem technika informatyka.

Moja pasja zrodziła się w czasach szkoły podstawowej, kiedy to stworzyłem pierwszą stronę internetową i trwa nieprzerwanie do dziś. Z dnia na dzień staram się rozwijać w kierunku nowych, wydajniejszych technologi webowych.

Jestem Full Stack Developerem, co oznacza, że zajmuje się zarówno wyglądem, jak i działaniem aplikacji internetowej.

Korzystam z najnowszych technologii. Do tworzenia stron internetowych używam wzorców projektowych, freamworków oraz preprocesorów. Wszystko to składa się na dobrze wykonaną i dobrze wyglądającą stronę, jednocześnie przy wysokiej wydajności oraz zachowaniu wzorowej kompatybilności z przeglądarkami i urządzeniami mobilnymi.

Każda wykonana przeze mnie strona jest responsywana — dopasowuje się od ekranów m.in. telefonów i tabletów; dostępna i semantyczna — co pozwala osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce, a zarazem jest możliwa jej obsługa przez osobę niepełnosprawną.

W mojej pracy kieruje się dewizą: Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

W razie potrzeby współpracuję z grafikami i copywriterami.

Moje projekty charakteryzują się:

 • indywidualnym i kreatywnym podejściem,
 • niepowtarzalną i efektowną grafiką,
 • czytelną, przemyślaną strukturą strony,
 • funkcjonalną i intuicyjną obsługą,
 • najwyższa jakość kodu,
 • prawidłowym wyświetlaniem w przeglądarkach i urządzeniach mobilnych,
 • prostym zarządzaniem i obsługą.

Jak wygląda współpraca?

 1. Analiza projektu

  Wspólnie z klientem ustalamy wszystkie szczegóły dotyczące projektu oraz wybieramy najlepsze rozwiązania.

 2. Wstępny projekt

  Po zebraniu wszystkich danych o przedsięwzięciu wykonujemy wstępny projekt, szkic projektu, który zostaje przedstawiony klientowi.

 3. Ostateczna forma graficzna

  Po zapoznaniu się z oczekiwaniami i uwagami klienta z poprzedniego etapu wykonujemy już ostateczny projekt graficzny. Po raz ostatni możemy wprowadzić jakieś większe zmiany w koncepcje projektu.

 4. Oprogramowanie strony

  Po ukończeniu grafiki przechodzimy do oprogramowania strony. Poszczególne etapy prac można śledzić na żywo pod testowym adresem strony internetowej.

 5. Wprowadzenie treści do serwisu

  Wprowadzamy treści do serwisu i/lub przenosimy ze starej strony. Większość treści i zdjęć od klienta zostaje zaadoptowana.

 6. Uruchomienie wersji finalnej

  Po zaakceptowaniu w pełni funkcjonalnej strony internetowej uruchamiamy stronę pod docelowym adresem internetowym. Każda strona otrzymuje oficjalne certyfikaty W3C. Na zlecenie klienta możemy zajmować się jej obsługą.